قفل دیجیتال | قیمت قفل دیجیتالی | قفل هوشمند | قفل دیجیتال هوشمند | ایران قفل

قفل دیجیتال یا قفل الکترونیکی درب چیست؟

قفل الکترونیکی یا قفل دیجیتال امروزه با پیشرفت در ساختمان سازی و همچنین افزایش نیاز به استفاده از تکنولوژی های جدید، جایگزین مناسبی برای  قفل های سنتی شده اند.

قفل دیجیتال یا دستگیره دیجیتال به ترکیبی از یراق آلات قفل های سنتی و ماژول الکترونیکی گفته می شود که وظیفه چرخاندن قفل و بازکردن قفل درب را دارد.

در قفل ها و دستگیره های هوشمند الکترونیکی اجازه باز کردن درب تنها به کارت های RFID، رمزها و یا اثر انگشت های تعریف شده داده می شود. با فراگیر شدن تکنولوژی اینترنت اشیاء (IoT) قفل های دیجیتالی تولید شده اند که علاوه بر داشتن امکانات نسل­های قبلی در روش های بازگشایی، با اتصال به اینترنت Wi-Fi منازل می­ توانند از طریق اپلیکیشن های اختصاصی خود گزارش آمد و شد کاربران، مدیریت دسترسی کاربران، تایید درخواست ورود از راه دور و … را انجام دهند.

نحوه عملکرد دستگیره دیجیتال یا قفل الکترونیکی:

در هنگام قفل (Lock) بودن، دستگیره بصورت آزاد می چرخد. با رمزگشایی (Unlock) با روش های ذکر شده دستگیره با زبانه ها درگیر شده و با چرخاندن آن در باز می شود و پس از زمان کوتاهی مجدداً دستگیره از زبانه آزاد می شود تا برای مراجعه کننده بعدی در قفل باشد.

قفل دیجیتال الکترونیکی پرسیکا

مزایای استفاده از قفل دیجیتال بجای قفل های سنتی

امنیت بالا:

قفل های سنتی به راحتی توسط سارقان باز می­ شوند و امنیت بسیار پایینی دارند. دستگیرهای دیجیتال براساس تکنولوژی­های مختلف ذکر شده که قابلیت باز شدن توسط سارقان را ندارد باز می­ شوند به این علت امنیت بسیار بالایی دارند.

در قفل های دیجیتال هوشمند سناریوهای مختلفی وجود دارند به طور مثال در صورتی که سارقان از شما بخواهند که رمز درب را بزنید می­ توانید با زدن قفل اضطراری درب را باز کنید ولی به افرادی که از قبل مشخص کردید پیام اضطراری بدهید همچنین در صورتی که سارقان بخواهند قفل را دستکاری کنند دستگیره الکترونیکی هوشمند به صاحب خانه پیام می­ دهد سناریو سرقت را نیز در خانه هوشمند شما فعال می­ کند.

قابلیت باز کردن درب از راه دور:

در زمانی که شما خانه نیستید و نیاز دارید که درب خانه شما باز شود شما باید کلید خود را به شخص مورد اعتماد خود داده تا در زمان مورد نظر شما درب را باز کند. پیدا کردن فرد مورد اعتماد بسیار سخت است و ممکن است با دادن کلید به سرایدار مشکلات امنیتی در آینده بوجود بیاید. با استفاده از قفل های دیجیتال به راحتی می­ توانید از راه یک رمز موقتی و تصادفی ایجاد کنید و برای زمان محدودی (مثلا 5 دقیقه) در اختیار فرد مورد نظر قرار دهید تا بوسیله آن وارد خانه شود.

عدم نیاز به دسته کلید:

قفل های سنتی برای بازشدن نیاز به کلید دارند و در بهترین حالت شما نیاز به 4 کلید برای درب های ساختمان دارید و وقتی این کلید ها با کلید ماشین ترکیب شود حجم زیادی می گیرد. همچنین برای هر یک از اعضا خانه نیز می بایست که دسته کلید جدا استفاده شود. در صورت سرقت یا گم شدن کلید ها نیز شما باید تمام این قفل ها و کلید ها رو عوض کنید.

قفل های دیجیتال برای باز شدن فقط نیاز به اثر انگشت، رمز یا کارت دارند و به سرعت باز شده و نیازی به هیچ کلیدی نیست.

همچنین در هنگامی که پشت درب قرار می گیرد خیلی سریع با زدن رمز درب باز می شود و نیازی به گشتن کیف یا جیب برای کلید ندارید.

مدیریت ورود و خروج با قفل الکترونیکی هوشمند:

شما با استفاده از قفل های دیجیتال به راحتی می توانید ورود و خروج را مدیریت کنید به طورمثال با استفاده از رمزهای مختص به افراد مختلف و همچنین با استفاده از مانیتورینگ تحت شبکه در لحظه از ورود و خروج افراد روی گوشی هوشمند خود با خبر شوید.

می توانید مجوز ورود و خروج افراد را در لحظه از روی گوشی حذف کنید و یا رمز های یکبار مصرف ایجاد کنید تا افراد فقط یکبار بتوانند وارد شوند. برای مثال این قابلیت زمانی که می­ خواهید ویلا یا خانه خود را برای فروش به املاک بسپارید دیگر نیازی به دادن کلید نیست  یا در خانه هایی که اجاره به مدت محدود داده می­ شوند و یا پرستار سالمند یا کودک به آن رفت و امد می کند نیز این قابلیت بسیار کاربردی است.

ارزش افزوده:

استفاده از قفل های سنتی جز هزینه های ثابتی است که کارفرما پرداخت  می­ کند  ولی با نصب قفل دیجیتال با توجه به ایجاد یک مزیّت امنیتی ویژه نسبت به انواع قدیمی جذابیت و اطمینان خاطر بیشتری برای خریداران ایجاد می شود که می­ تواند در قیمت نهایی برای فروش چندین برابر سود دهی داشته باشد. همچنین صاحب خانه می ­تواند در صورت جابجایی قفل رو مجدد باز کرده و برای درب خانه جدید نصب نماید.

قفل دیجیتال پرسیکا

قفل دیجیتال لوکس

قفل های دیجیتال با ظاهر زیبا و لوکسی که دارند نسبت به قفل های سنتی که فقط عملکردشان برای ما مهم بود نقش یک عنصر دکوراتیو را نیز برای درب ها داشته و باعث می­ شود که افراد در ورودیه ساختمان با عناصر تکنولوژی لمسی یا اثر انگشتی در خانه های لوکس روبرو شوند.

قیمت قفل هوشمند دیجیتال

قیمت قفل های دیجیتال متناسب با تکنولوژی های که استفاده می­ کنند و براساس متریال ساختشان متفاوت است.

اولویت تکنولوژی های باز کردن براساس امنیت:

 1. تکنولوژی اثر انگشت
 2. تکنولوژی رمز لمسی
 3. تکنولوژی کارت های اکسس RFID
 4. تکنولوژی WIFI  برای قفل های هوشمند – برای مدیریت از طریق اپلیکیشن شما نیاز به قفل های هوشمند الکترونیکی دارید.

اولویت های جنس بدنه:

 1. استنلس استیل – هم مقاوم در برابر زنگ زدگی در هوای مرطوب
 2. آهن آبکاری شده – قدرت بیشتری در زمان تخریب دارد
 3. شیشه
 4. پلیمرهای مقاوم در برابر ضربه و خش
قفل دیجیتال درب پرسیکا
قفل دیجیتال مشکی پرسیکا
قفل دیجیتال هوشمند پرسیکا

موارد کاربرد قفل دیجیتال:

 • واحد های اداری
 • خانه های هوشمند
 • درب های ضد سرقت
 • خانه های لوکس و مدرن

نحوه نصب قفل دیجیتال:

قفل های دیجیتال از 3 قسمت اصلی تشکیل شده است.

 1.  زبانه قفل
 2. دستگیره داخلی
 3. دستگیره خارجی

مراحل نصب قفل الکترونیکی:

 1. ابتدا با خارج کردن دستگیره و زبانه قفل سنتی محل قرارگیری زبانه جدید را براساس اندازه زبانه قفل دیجیتال آماده می­ کنیم.
 2. در مرحله بعد با قراردادن زبانه داخل درب به طوری که شفت اصلی درب در محل سوراخ درب قرارگیرد.
 3. سپس دستگیره داخلی را با استفاده شفتی که در جعبه قرار دارد به زبانه متصل کرده و روی درب قرار می­ دهیم.
 4. سپس دستگیر ه خارجی را نیز به روش قبل روی درب قرار می دهیم.
 5. در آخر با قراردادن باطری ها داخل دستگاه قفل دیجیتال را روشن کرده و با استفاده از اپلیکیشن شروع به راه اندازی نرم افزاری می­ کنیم.
قفل دیجیتال ضد سرقت پرسیکا

برای کسب اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.

جهت مشاهده تصاویر بیشتر به این سایت مراجعه کنید.