پارکینگ هوشمند

پارکینگ هوشمند یا اتوماسیون پارکینگ امروزه تبدیل به یکی از آپشن ها و ویژگی های اصلی یک خانه لوکس و یک شرکت و سازمان معتبر شده است. اما مدیریت پارکینگ و استفاده از تجهیزات پارکینگ هوشمند تا جایی نماد یک خانه لوکس می ماند. تاریخ به خوبی نشان داده است که هر اتفاق نوینی چون هوشمند سازی پارکینگ بعد از مدتی همه گیر می شود.

روزی که برای اولین بار ماشین بخار اختراع شد و سعی کرد در بین مردم خودنمایی کند، به شدت مورد تمسخر واقع شد و احتمالا خوش بین ترین فرد آن روزگار نیز با توجه به وضعیت پیش آمده، رای به نابودی این صنعت می داد. اما ماشین بخار راه خود را ادامه داد و توانست کم کم حس نیاز به خود را در جامعه ایجاد کند. از این رو کم کم جای انواع خودروها و خودروسازها در جامعه باز شد. خودرو وسیله ای است که موارد جانبی آن درست به اندازه کارایی که برای ما دارد مهم است. یکی از مهمترین این موارد جانبی، نحوه نگهداری از خودرو می باشد. این جاست که کم کم می توانیم پایه های مفهوم پارکینگ هوشمند را معرفی کنیم.

پارکینگ هوشمند یا به شکل کلی پارکنیگ محلی است که تقریبا از همان ابتدای ظهور ماشین و خودرو، ایجاد شد. بنابراین ما با مفهوم چندان نوینی طرف نیستیم. اما دنیای امروز بعد از انقلابی به نام اختراع اینترنت و شبکه های مجازی، تغییرات بسیاری کرده است. به طبع می توان یکی از این تغییرات را در سنتی ترین مکان خانه یا محل کار، یعنی در پارکینگ دید.

پارکینگ هوشمند

اینترنت تقریبا کاری کرد که اکثر نیازهای انسان با سرعت بالا در اختیار او قرار بگیرد. این اتفاق با تمام خوبی هایی که دارد باعث شد که توقع انسان در هر زمینه ای بالا برود، حتی در ساده ترین کارها این توقع می رود که ای کاش اینترنت اینجا حضور داشت و ما می توانستیم از آن استفاده کنیم. این خواست و نیاز بشر کم کم مفهومی به نام خانه هوشمند به وجود آورد که در دل آن پارکینگ هوشمند ایجاد شد.

از خانه هوشمند تا پارکینگ هوشمند:

اینترنت با ایجاد انواع نیازها در زندگی بشر ما را به جایی رساند که دوست داریم حتی چراغ خانه ما خودش بداند کی روشن شود و کی نشود. در معنی دقیق تر، خانه هوشمند یعنی خانه ای که اجزای اصلی  و اساسی آن بتواند بر اساس یک سری اطلاعات اعمال خود را انجام دهد و خیال ما را از بابت بسیاری موارد راحت کنند. مانند آب دادن به گلدان ها و …

پارکینگ هوشمند به عنوان یکی از اجزای خانه هوشمند باید دارای این ویژگی باشد که توقع داریم تمام این اعمال در یک لحظه تحت کنترل ما باشد و به نوعی در اختیار ما یک پنل کنترلی باشد که به واسطه آن بتوانیم این اعمال را مدیریت کنیم.

اتوماسیون پارکینگ در حقیقت باید بتواند در کنار بقیه اجزای یک خانه هوشمند در اختیار و کنترل ما باشد و پنلی برای مدیریت پارکینگ تعریف شده باشد.

اما قبل از ادامه بحث یک سوال اساسی اینجاست که ما چه احتیاجی به پارکینگ هوشمند می توانیم داشته باشیم؟ اول این که به همان دلایلی که دوست داریم خانه هوشمند داشته باشیم و چراغ و گلدان ها خود به خود روشن شوند و آب بنوشند، دوست داریم پارکینگ هوشمند داشته باشیم تا راحتی بیشتری را تجربه کنیم.

جهت مشاوره و استعلام قیمت و خرید تماس بگیرید.

پارکینگ هوشمند پرسیکا

پارکینگ هوشمند می تواند این قدرت را در اختیار تک تک ساکنین و همچنین در اختیار مدیر و نگهبان ساختمان بگذارد تا هر لحظه که احساس نیاز پیش آمد از وضعیت پارکینگ مطلع شوند. این اطلاع یافتن می تواند هم از نظر زمانی بسیار به ما کمک کند و هم از نظر صرفه جویی در هزینه های مالی و نگهداری پارکینگ یک راهنما محسوب شود.

یک نرم افزار پارکینگ هوشمند مطمئن:

بنابراین در دنیایی که هر چیزی به سرعت تغییر می کند باید قبول کرد که چند سال آینده داشتن یک پارکینگ هوشمند از ویژگی های عمومی هر خانه ای محسوب می شود. بنابراین لازم است کمی با تجهیزات این مدل از پارکینگ ها آشنا شویم که مسلما چه امروز و چه در آینده به درد ما خواهند خورد.

امروزه برخی از شرکت ها سراغ تهیه و تولید انواع اتوماسیون هوشمند رفته اند که یک نمونه معتبر و خوب در این زمینه را می توان دربازکن هوشمند هوم دانست. این شرکت تنها با استفاده از یک دستگاه کنترلی کوچک که از طریق RF به پارکینگ متصل می شود. این زیرساخت به نوعی کم هزینه ترین نوع زیرساخت در زمینه اتوماسیون پارکینگ هوشمند و خانه هوشمند محسوب می شود.

نکته جالب داستان اینجاست که کل اتفاقات پارکینگ و تمام پنل کنترلی، در گوشی شما تحت عنوان یک نرم افزار پارکینگ هوشمند می باشد. از این رو کل تجهیزات این مدل پارکینگ ها محدود به یک کنترل کننده مرکزی و گوشی شما می باشد. البته اگر بازو های باز کننده درب را جزء این داستان حساب نکنیم.

شما با داشتن این هوشمندی، به نوعی تمام کنترل پارکینگ را در دستانتان خواهید داشت. به طور مثال شما می توانید از گوشی خود به عنوان یک ریموت کنترل کننده درب پارکینگ استفاده کنید. اما درب پارکینگ تنها چیزی نیست که در اختیار شما قرار می گیرد. هر چیزی را که در این محل، به عنوان نگهدارنده اصلی خودرو شما می تواند تاثیر داشته باشد شما مطلع خواهید شد، بدون آن که حضور فیزیکی در آن جا داشته باشید و حتی اگر بخواهید می توانید اعمالی را از راه دور بر این موارد پیاده کنید. به نظر شما آیا وقت آن نرسیده است که به این جهت حرکت کنید و بخواهید خانه ای هوشمند برای خود داشته باشید. آن هم با زیرساختی راحت و مقرون به صرفه!

جهت مطالعه بیشتر در مورد سیستم های هوشمند اینجا کلیک کنید.

 

جهت آشنایی بیشتر با مزایای خانه هوشمند اینجا کلیک کنید.