ترموستات هوشمند

ترموستات هوشمند چیست؟ در پاسخ به این سوال می توان گفت که ترموستات هوشمند ابزاری است که به منظور کنترل دما مورد استفاده قرار می گیرد. این کنترل مربوط به دمای آب و همچنین دمای هوا می شود. طرز کار ترموستات هوشمند به این صورت است که با قرار گرفتن در سیستم های گرم کننده و خنک کننده کارایی خود را به اجرا می گذارد.

باید توجه داشته باشید که ترموستات ها شامل انواع ترموستات دیجیتالی و ترموستات آنالوگ می شود، باید متوجه این انواع بود و تا با نام دیگر ترموستات اشتباه نشوند.

کار ترموستات هوشمند چیست؟

کار ترموستات کنترل دما است. می توان در دستگاه های فن کویل و رادیاتور و کولرهای آبی از ترموستات هوشمند استفاده کرد. ترموستات کولر آبی، ترموستات اتاقی، ترموستات فن کویل، ترموستات کولر، ترموستات هواساز، ترموستات گرمایش از کف، ترموستات دیواری، ترموستات فن کویل سقفی، ترموستات فن کوئل، ترموستات دیجیتال فن کویل از جمله ترموستات هایی هستند که بسیار رایج و کاربردی واقع شده اند.

در نظر داشته باشید که انواع ترموستات هوشمند به طرز کاملا خودکار، دمای سیستم را برای شما کنترل می کند و تا این دما به ثبات نرسد کمپرسور همچنان باید به فعالیت خود ادامه می دهد. به محض اینکه دما در سیستم کنترل شد و به حدی ثابت رسید، ترموستات ها فرمان قطع عملکرد را به کمپرسور می دهند.

ترموستات هوشمند

 برای مثال هنگامی که کولر گازی را در محیطی بسته روشن می کنید و دمای دستگاه خنک کننده را روی 16 درجه سانتیگراد تنظیم می کنید، کمپرسور شروع به فعالیت می کند و این فعالیت توسط ترموستات هوشمند قوت می گیرد و بصورت کاملا خودکار و اتوماتیک خواهد بود. تا زمانی که دمای محیط شما به 16 درجه سانتی گراد نرسد، ترموستات ها اجازه متوقف شدن را به کمپرسور نمی دهند. به این ترتیب پس از رسیدن محیط به دمای ثابت ترموستات بطور اتوماتیک به کمپرسور فرمان استراحت می دهد.

تعمیر و خدمات مربوط به ترموستات را به چه کسی بسپاریم؟

ترموستات نقش بسیار مهمی را در کنترل دما برای سیستم های خنک کننده و گرم کننده ایفا می کند. در تمام لوازم حرارت دهنده و یا سردکننده ای که در خانه های خود داریم، ترموستات قرار گرفته است. به این ترتیب اگر روزی ترموستات یک وسیله آسیب ببیند و با ایجاد تغییر دمای غیر معمول شما متوجه چنین تغییری شوید بهتر است که فورا اقدام به تعویض ترموستات نمایید. تعویض ترموستات را باید حتما به یک متخصص در انجام این کار بسپارید. برای پیدا کردن یک متخصص جهت تعویض ترموستات می توانید با یک جست و جوی ساده در اینترنت به نتیجه برسید. برخی نمایندگی های مربوط به فروش ترموستات نیز می توانند خدمات خوبی در رابطه با تعمیر و یا تعویض ترموستات در اختیار شما قرار دهند.

فروش ترموستات هوشمند:

فروش ترموستات توسط تمام ابزار فروشی ها و فروشگاه های ابزار فنی و برقی انجام می شود. در رابطه با قیمت ترموستات باید بدانید که این قیمت ها متفاوت هستند و به نوع و مدل ترموستات بستگی دارند. شما برای خرید ترموستات هوشمند می توانید از میان نمونه های ایرانی و خارجی انتخاب کنید. برای مثال شما می توانید برای خرید ترموستات هوشمند هانیول اقدام به جستجوی قیمت ترموستات هانیول در فروشگاه های آنلاین کنید و سپس با مقایسه قیمت ها برای خرید ترموستات با قیمت روز ترموستات هوشمند هانیول تصمیم گیری کنید.

جهت مشاوره و استعلام قیمت و خرید تماس بگیرید.

البته هنگام خرید ضرورت دارد تا شما به مدل های یک ترموستات نیز توجه داشته باشید برای مثال ترموستات هانیول در نمونه های متفاوت دارای قیمت های گوناگون است. به این ترتیب ترموستات هانیول مدل هالو قیمتی متفاوت از ترموستات هانیول t4360 خواهد داشت و اینکه ترموستات هانیول t6373 قیمتی متفاوت از ترموستات هانیول t6861 دارد.

جهت اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.

ترموستات هوشمند پرسیکا